30.8.2021 | Sezóna 2021/2022

Chelčice prohráli gólem z konce utkání

Chelčice na domácím hřišti nestačily na mužstvo Poříčí A - Katovice B. O osudu utkání rozhodl v 88. minutě jedinou brankou hostující Hanzlík.

FK Chelčice – Poříčí A – Katovice B 0:1 (0:0)
gól: Hanzlík

Základní sestava FK Chelčice:
Novák – Švec, Turek, Valenta – Lang Marek, Lang Miroslav, Machnyk, Trobl, Tesař, Kouba, Šácha

Pro Chelčice se jednalo, i díky Covidu, o soutěžní prohru po téměř dvou letech. Poslední porážku si chelčické mužstvo připsalo v roce 2019 na půdě strakonických Balvanů.

Domácí nevstoupili do utkání špatně. Od počátku se soupeři snažili vnutit svou hru. To se i Chelčicím dařilo, ale držení míče vyžadovalo i vyšší rychlost kombinace a nějaký moment překvapení, to však nepřišlo.

Nejlepší šance ke vstřelení branky přišla pro domácí ve 20. minutě. Šácha byl faulován v pokutovém území. Kouba, hrdina posledních zápasů, si tíhu okamžiku vzal na svá bedra, bohužel pro domácí, však prudkou ranou, nastřelil jen tyč Balounovi branky.

Domácí tímto okamžikem byli poznamenáni, naopak hosté začali být aktivnější. Do velké šance se dostal ve 26. minutě Fruhauf, ale samostatný únik nezakončil gólem.

Druhý poločas kopíroval ten první. Domácí možná byli ještě více na míči, ale tým trenéra Buchteleho nedovedl hrozit.

V největší šanci se ocitl Šácha. Lang nacentroval do pokutového území, chelčický kanonýr se ocitl v dobré pozici, ale těžkému míči nedovedl dát potřebnou razanci.

Utkání nakonec rozhodl jeden rychlý únik hostů. Dlouhý míč propadl obranou domácích. Jeden z hostujících útočníků nastřelil Nováka v brance, od toho se míč odrazil k dobíhajícímu Hanzlíkovi a ten tvrdou přízemní střelou rozhodl zápas – 0:1.

Chelčice tak prohrály první zápas v novém soutěžním ročníku. Díky tomu, že se Volenice odhlásili ze soutěže se tým trenéra Buchteleho propadl na průběžné 7. místo.

V dalším víkendu mají Chelčice volno, tak volný čas budou moct využít pro dobrou přípravu na zápas proti Lomu.

Sponzoři a partneři FK Chelčice