3.6.2018 | Obecné

Chelčice přivážejí ze Stach důležité vítězství

Chelčice zvládly souboj se Stachy. V zápase týmů ze spodní části tabulky rozhodli o vítězství hostů kanonýři Šácha s Koubou.

Stachy – FK Chelčice 0:3 (0:1)

Góly: 2x Šácha, Kouba         

Sestava:

Novák – Turek, Kapusta, Pícha, Machnyk – Trobl, Křenek, Kouba, Tesař – Šácha, Kouba

Chelčice udělaly před zápasem několik změn v sestavě a také změnily rozestavení. To týmu rozhodně pomohlo a od začátku se prezentoval dobrým výkonem. Výrazně se zlepšila kombinace a přechod do útoku.

V první velké šanci utkání se ocitl Marek Lang, který šel sám na gólmana Šebánka. Jeho pokus však dovedl výborně domácí gólman zlikvidovat. Lang byl i nadále aktivní a svým pohybem dělal problémy domácím. V páté minutě se pokoušel otevřít znovu skóre utkání, ale nastřelil jen břevno.

Hosté dostávali domácí pod tlak a nepouštěli svého soupeře do větších šancí. To přinášelo další a další šance. Velkou příležitost měl Šácha, jeho opakovaný střelecký pokus dovedl dvakrát zlikvidovat domácí gólman a na potřetí mu pomohla tyč.

Hra se od 25. minuty více uklidnila a vypadalo to, že se do kabin půjde za nerozhodnutého stavu. Proti však byl Šácha, Kouba našel Chelčického útočníka v pokutovém území a ten levačkou otevřel účet utkání – 0:1.

V druhém poločase byli stále lepší hosté a to se projevilo i na skóre. V 66. minutě Křenek nasadil jesličky domácímu obránci a přihrál před prázdnou branku zcela osamocenému Šáchovi – 0:2. Definitivní tečku utkání dal Kouba. Hostující útočník si popotáhl míč na velkém vápně a technickou střelou nedal Šebánkovi šanci – 0:3.

Stachy mohly korigovat stav zápasu v 85. minutě, ale hostující obrana byla pozorná a nebezpečí před Novákem uhasila.

Chelčice si díky vítězství 3:0 ve Stachách vybudovaly 5 bodový náskok na předposlední Vlachovo Březí. V příštím zápase čeká hosty souboj se Strunkovicemi

Sponzoři a partneři FK Chelčice