Chelčice porazily oslabené Bělčice

FK Chelčice : TJ Sokol Bělčice – 3 : 0 ( 1 : 0 )

Domácí měli po nepovedeném zápase z minulého kola co napravovat. Napomoci jim k tomu měl i návrat některých opor do obrany.

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, kteří měli mírnou převahu. Celé utkání ovlivnila 27. minuta. Na dlouhý míč si naběhl Buzhdyhan. Proti němu vyběhl hostující brankář Dražan, který byl však v souboji pozdě a fauloval. Jelikož byl posledním hráčem, rozhodčí mu udělil červenou kartu. Ve 33. minutě vysunul Machnyk na pravé straně Švece, který se uvolnil únikem po lajně a přesným centrem našel Buzhdyhana. 1:0. Tímto výsledkem skončil i poločas.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe domácí. V 49. minutě se na vápně uvolnil Kouba, který střelou na přední tyč zvýšil na 2:0. Hosté i v deseti podnikali velmi nebezpečné výpady. Skóre však zůstalo stejné i díky dobře chytajícímu Babickému. Poslední branka utkání padla v 88. Minutě. Po levé straně utekl nestárnoucí Valenta, který nadýchaným centrem našel přesně hlavu Kouby, a bylo to 3:0.

V dalším kole jedou Chelčice do Cehnic.

Ohlas trenéra (Jan Buchtele): Utkání ovlivnilo vyloučení hostujícího brankáře. Poté jsme již kontrolovali hru a dali do poločasu branku. Vyšel nám úvod druhého poločasu, kdy jsme dokázali vstřelit druhý gól. Hru jsme kontrolovali, ale nevyhnuli jsme se zbytečným chybám, v klíčových momentech nás podržel brankář Tomáš Babický. Postupně se vracejí zranění hráči a na výkonu mužstva je to znát.

Sestava:

Babický – Švec, Hajný, Turek, Valenta – Lang, Machnyk, Tesař (74′ Pícha), Kouba  – Šácha (74′ Koloušek), Buzhdyhan

Sponzoři a partneři FK Chelčice