Chelčice poprvé vyhrály v Okresním přeboru

Chelčice vyrazily na další zápas do Malenic, kde je nečekal jednoduchý soupeř. Druhý tým tabulky měl být těžkou zkouškou. S tou se však hosté vypořádali na výbornou a v těsném utkání zvítězili 1:0. O jediný gól se postaral Machnyk.

Základní sestava FK Chelčice:
Vondrášek – Švec, Kapusta, Turek, Lang Marek – Brtna, Křenek, Tesař, Valenta – Šácha, Machnyk

Utkání začalo velmi dobře pro hostující Chelčice. Na menším hřišti v Malenicích se jim dařilo jak v osobních soubojích, tak v kombinaci. Svůj dobrý vstup se Chelčice snažily zužitkovat otevřením skóre, ale několik dobrých šancí v síti neskončilo.

Ve 24. minutě museli hosté nuceně střídat navrátivšího gólmana Vondráška, který si obnovil zranění, za Duška.

V prvním poločase celkem třikrát zvonila branková konstrukce. Nejprve tyč trefil dalekonosnou ranou Křenek a po něm i Marek Lang. Na druhé straně hřiště musel vytáhnout výborný zákrok Dušek, když hlavičku po rohovém kopu vytěsnil na břevno.

V druhém poločase patřila úvodní pětiminutovka domácímu mužstvu. Poté se však do hry opět dostali hosté a připisovali si další zahozené šance. Nejaktivnější byl v této statistice opět Křenek.

Chelčice se dostaly zaslouženě do vedení v 70. minutě. Machnyk vystřelil vně pokutového území a střelou k tyči poslal hosty do vedení – 0:1.

Mužstvo trenéra Vondráška čekalo na druhý zásah. Nejblíže k němu byl při samostatném úniku Křenek, ale svou střelu nasměroval jen do náruče Hoška.

Malenice se snažily srovnat stav utkání, ale optický tlak nedovedly přetavit v závěru utkání v gól.

Chelčice si tak konečně připsaly první vítězství v soutěži a budou doufat, že tento zápas byl odrazovým můstkem k lepším výkonům. To jestli se jim to povede, se uvidí v dalším zápase proti Poříčí.

Sponzoři a partneři FK Chelčice