Chelčice otočily zápas v Poříčí

I přes špatný úvod utkání, dovedly Chelčice zápas ke zdárnému konci a připsaly si důležité tři body. V dresu týmu trenéra Buchteleho se blýskl dvěma góly Marek Lang, po gólu pak přidal Kouba a Hajný.

základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Kiš, Hajný, Kapusta, Turek – Švec, Machnyk, Lang Marek – Novák Šácha, Kouba

Poříčí – FK Chelčice 1:4 (1:2)
góly: Podskalský – 2x Lang Marek, Kouba, Hajný

Chelčice se představily v Okresním přeboru po čtrnácti dnech, a tak bylo otázkou jaký bude start do utkání. Představení v první půli v Oseku nebylo od svěřenců trenéra Buchteleho nikterak oslnivé.

I když hosté nehráli od prvního hvizdu špatně, dokonce orazítkovali tyč balounovi branky, tak to byli právě oni kdo jako první inkasovali. Ve 13. minutě Hajný fauloval na hranici pokutového území. K exekuci přímého kopu se postavil zkušený Podskalský, který technickou střelou přesně vymetl horní roh Duškovi branky – 1:0.

Chelčice se snažily rychle vyrovnat, ale v koncovce jim chyběla kvalita. Vyrovnání se tak dočkali hosté až ve 28. minutě. Kouba dostal přesnou přihrávku před odkrytou branku a z těžké pozice dovedl usměrnit míč do sítě – 1:1.

Buchteleho svěřenci otočili skóre na svou stranu za dalších sedm minut. Velký tlak, který přinesl několik střel v okolí branky Poříčí, tak nakonec zužitkoval ve svou první branku v Chelčicích Hajný. Ten se zmocnil odraženého míče na hranici velkého vápna, který přesně poslal za bezmocného Balouna – 1:2.

V druhém poločase na hřišti dominovali hosté. Velký ofenzivní tlak však byl problém přetavit v góly. Ve velkých šancí se ocitl jak Kouba, tak Novák, ale nebylo jim přáno, chyběla přesnost a rozvaha.

Největší příležitost na zvýšení měl Šácha, který se postavil k penaltě. Bohužel pro hosty mířil vysoko nad branku.

Definitivní pojistky tak přidal Marek Lang. Ten se prosadil dvěma góly v 83. a 89. minutě, kdy v obou případech využil svého důrazu vně pokutového území.

Sponzoři a partneři FK Chelčice