Chelčice nezvládly ani zápas s Dražejovem

Domácí tým si byl vědom důležitosti utkání, ale i tak svůj zápas nezvládl. Hosté z Dražejova udrželi vedení z prvního poločasu a vyhráli 1:2

Sestava FK Chelčice:
Vondrášek – Zlatohlávek, Turek, Kapusta, Švec – Křenek, Tesař, Machnyk, Benedikt Ondřej – Benedikt Ladislav, Šácha

Zápas byl od začátku nervozní z obou stran. Oba soupeře dělilo v tabulce pár bodů a tak se hrálo “o více jak tři body”. Zápas se odehrával převážně mezi oběma šestnáckama a na první šanci se čekalo až do 23. minuty.
Souhru ve středu hřiště nezvládl domácí Tesař, který ztratil míč a umožnil soupeři jít do rychlého útoku. Ten zvládl zakončit kanonýr Hrčka přesnou střelou – 0:1.
Netrvalo ani pár minut a hosté mohli opět vstřelit gól. Tentokrát však obrana domácích zapracovala lépe.
Chelčice chtěly hrát a se stavem utkání něco udělat, ovšem množství nepřesností v před finální fázi je stálo výraznější šance. Nejvýrazněji se tak zapsala šance Machnyka, který ovšem trefil vybíhajícího Drnka v bráně.
Tři minuty před koncem prvního poločasu udeřili opět hosté. Velký tlak Dražejova ve velkém vápně domácích vyřešil elegantním lobem Zámečník a dal tak hostům pohodlné vedení 0:2.
V druhé části utkání se domácí nevzdali, bojovali a tlačili se do zakončeních. Hosté hráli chytře a snažili se dbát zvláště na obranu a chodit do rychlých kontrů.
V 70. minutě šly Chelčice do rizika a začaly hrát na tři obránce. Ze stopera se vysunul dopředu Turek a byl to dobrý tah. Chelčický kapitán v 76. minutě využil svého důrazu a dostal se až před gólmana Drnka. Chelčický “útočník” zachoval chladnou hlavu a zakončil přesně k tyči – 1:2.
Domácí chtěli alespoň srovnat. Nejblíže tomu byl v 82. minutě Šácha. Rychlý průnik po křídle nedovedl Dražejov zastavit a tak přišel přízemní centr před bránu, který ovšem nedovedl chelčický kanonýr přesně usměrnit do sítě.
Stav utkání se již do konce zápasu neměnil a tak si Dražejov odvezl cennou výhru 1:2.
V příštím kole jedou Chelčice do Stach, kde budou muset bezpodmínečně brát všechny body.

Sponzoři a partneři FK Chelčice