Chelčice dvakrát dotahovaly, nakonec vyhrály

Chelčice chtěly doma odčinit minulou porážku ze Sousedovic. Trenér postrádal Kiše a Kopetzkého. Prvně jmenovaný utrpěl zranění v minulém utkání, a tak má klidový režim.

FK Chelčice : TJ Sokol Střelské Hoštice – 3 : 2 ( 1:1 )

Domácím nevyšel v minulém kole vstup do utkání a to samé je potkalo i doma. V 7. minutě váhal domácí brankář Lukáš Turek tak dlouho s rozehrávkou, až ho soupeř obral o balón a jemu nezbylo než ho faulovat. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou bez problémů proměnil Dohonyi. 0:1. Domácí postupně získávali převahu a odměnou jim byl vyrovnávací gól. Chybné vyběhnutí hostujícího brankáře Petržílka potrestal Šácha, který ho přehlavičkoval. 1:1. Do konce poločasu se již nic vážného nestalo.

V druhé půli se obrázek hry moc nezměnil. Domácí útočili, ale dobře hrající obranu hostů se jim nedařilo překonat. Ti se spoléhali na dlouhé nakopávané míče a rychlé protiútoky. Jeden takový se jim podařilo využít 56. minutě. Domácí Jan Turek tak dlouho čekal na odehrání míče, až si ho vzal Hlava, obešel brankáře a hosté znovu vedli. 1:2. Ve vedení byl Sokol jen chvíli. Běžela 61. minuta, kdy si nabíhal Šácha na dlouhý pas do vápna. Soupeř mu brnkl o nohy a výhodu pokutového kopu měli i domácí. K míči se postavil Machnyk a se štěstím srovnal na 2:2. Poslední branku utkání vsítil domácí Tesař. Jeho střelu z hranice šestnácky tečoval jeden z obránců mimo dosah brankáře a domácí tak nakonec strhli vítězství na svou stranu. 3:2.

Další utkání odehrají FK Chelčice na hřišti Slavoje Volyně.

Ohlas trenéra (Jan Buchtele): Dvakrát jsme museli srovnat nepříznivý výsledek a navíc vítězná trefa byla odměnou pro všechny. Jediné, co bych vytkl mužstvu je, že na mě nepočkal s vítězným pokřikem, ale doufám, že budeme mít v příštím utkání možnost vše napravit.

Sestava:

Turek L. – Lang Marek, Hajný, Křenek, Turek J. – Skála (89′ Pícha), Machnyk, Tesař (85′ Valenta), Švec  – Šácha (81′ Koloušek), Buzhdyhan

Sponzoři a partneři FK Chelčice