Chelčice darovaly tři body Balvanům

Málo kdo před zápasem tipoval, že Chelčice nebudou stačit na poslední Balvany. V deseti lidech nedokázali hosté strakonický tým více potrápit a zaslouženě prohrály 2:1. O jediný gól Chelčic se postaral Marek Lang.

Základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Švec, Turek, Kiš – Lang Marek, Křenek, Tesař, Machnyk, Valenta – Šácha, Novák

Chelčice vstoupily do zápasu bez větších problému. Od začátku byly jednoznačně aktivnější a většina akcí končila blízko branky domácích. Problém pro hosty nastal ve 14. minutě. Chelčický Dušek chyboval, nechal se obejít domácím útočníkem a v kritické situaci fauloval před svým velkým vápnem. Rozhodčí Poklop neměl jinou možnost než poslat hosty do „deseti“.

Balvani svou přesilovku využili při následujícím přímém kopu. Balón se odrazil od zdi vysoko do vzduchu, míč se snažil zkrotit Novák v bráně Chelčic, ten se však k míči nedostal a při následném šťastném odrazu od zad Krejčího šli domácí do překvapivého vedení – 1:0.

Chelčice chtěly srovnat, ale měly problémy nasměrovat míč na branku Balvanů. Nejblíže vyrovnání byl Machnyk, ale svůj přímý kop otřel jen o levou tyč Blovského branky.

Do konce poločasu měli domácí ještě jednu velkou šanci, ale Svoboda nedovedl rychlý protiútok zakončit důrazněji.

Do druhého poločasu Chelčice vstoupily s odhodláním výsledek otočit. Po několika nepřesných zakončeních se jim podařilo srovnat v 58. minutě. Lang dostal zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna a razantní střelou trefil přesně bod břevno – 1:1.

Čekalo se, že hosté skóre otočí, ale opak se stal pravdou. Lang fauloval Svobodu na hranici pokutového území a z následujícího přímého kopu se sám faulovaný prosadil střelou na stranu gólmana Nováka – 2:1.

Následné pokusy Chelčic o vyrovnání byly spíše křečí. Naopak blíže k navýšení skóre měli opět domácí, těm se však míč do branky také nepodařilo dopravit.

Balvani tak poprvé v sezóně naplno bodovali a zaslouženě si připsali tři body.

Chelčice působily jako mužstvo bez tváře a jen na pár výjimek hráči hráli pod své možnosti. Jestli se mužstvo trenéra Vondráška zvedne a ukáže se v lepším světle, uvidíme v posledním domácím v zápase v neděli od 14:30 proti Drahonicím.

Sponzoři a partneři FK Chelčice