Chelčice byly v úvodním utkání blízko bodu

Domácí vstoupili do sezóny proti silnému soupeři z Vacova, který chce bojovat o navrácení do I.A třídy. V zápase, ve kterém rozhodovaly maličkosti, nakonec zvítězili hosté těsně 0:1.

Základní sestava FK Chelčice:
Novák – Kiš, Pícha, Turek, Tesař – Lang, Křenek, Chalupský, Machnyk – Benedikt, Šácha

Vstup do zápasu byl pro obě mužstva rozpačitý. Na obou týmech byla znát nerozehranost,   zvláště pak na vyprahlém trávníku, který dobré kombinaci nepřidával. Vážných šancí bylo na obou stranách pramálo. Za první gólovou šanci se tak dá počítat až hlavička domácího Šáchy, kterou však zlikvidoval v pohodě chytající Klas. Za domácí se mohl prosadit navrátilec Machnyk, ale s Chalupským se tak dlouho přetahovali o míč, až hosté slibnou šanci uhasili do bezpečí. Na druhé straně pohrozili vacovští střelou vně pokutové území, ale jejich pokus v síti neskončil.

V druhém poločase byla znát lepší fyzická připravenost hostů. Chelčice přestávaly stíhat a kolem domácí branky bylo dost rušno. Střeleckou nemohoucnost obou týmů tak nakonec rozluštil až domácí Tesař v 80. minutě, který si do vlastní branky ukázkově uklidil míč – 0:1.  Chelčice v závěru utkání vytvořili slibný tlak.  Nejblíže vyrovnání byl v 92. minutě kapitán Turek. Jeho dorážku v pokutovém území, však hostující obrana do sítě nepustila.

Oba týmy se po prvním kole rozloučili nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. O první podzimní body se budou Chelčice pokoušet v příštím kole na hřišti Cehnic.

Sponzoři a partneři FK Chelčice