Anglický týden přinesl Chelčicím šest bodů

V minulém týdnu odehrály Chelčice v osmi dnech celkem tři venkovní zápasy. Po výhře ve Zdíkově 0:4, podlehly Chelčice Sousedovicím 2:1 a následně výhrály ve Vacově 0:2

Zdíkov – Chelčice  0:4 (0:2)
góly:
2 Kouba, Křenek, Pešek (vlastní)

Sousedovice – Chelčice  2:1 (1:1)
góly:
2 Hrach – Šácha

Vacov – Chelčice  0:2 (0:2)
góly:
2 Šácha

První zápas vyšel Chelčicům ve Zdíkově výborně. Mistra Okresu Prachatice hosté přehráli bez větších potíží. Zvláště pak Chelčice využily svých zkušeností a dokráčely k důležitému vítězstvím, které bylo v záchranářských bojích důležité.

K druhému zápasu odjely Chelčice ve čtvrtek k dobře hrajícím Sousedovicím. Hosté vstoupili do utkání parádně. Šácha z kraje utkání využil dobré přihrávky Kouby a dostal Chelčice do brzkého vedení – 0:1. S domácími v prvním poločase mohlo být hůř, ale Koubovo pokus dobře zablokovali obránci a Šácha nastřelil jen brankovou konstrukci. Chelčice začaly ztrácet dech a Sousedovice hrozily z velkého množství standartních situací. Jednu z nich dovedel ještě v prvním poločase zužitkovat Hrach – 1:1.

V druhé části zápasu dominovali domácí a prakticky neustále ohrožovali branku hostů. Domácím se podařilo zlomit odpor Chelčic v 59. minutě. Novák v brance Chelčic nedosáhl na přetažený centr a Hrach měl jednoduchou cestu ke skórování – 2:1. Domácí až do konce zápasu kontorolovali míč a dokráčeli si k další podzimní výhře.

Třetí zápas přivedl Chelčice na horkou půdu do Vacova, který také řešení záchranářské problémy. Ve velké šanci se ocitli domácí v první minutě utkání, ale útočník Vacova nastřelil jen tyč.  Chelčice se dostaly do vedení ve 25. minutě kdy se trefil Šácha – 0:1. Za pár minut mohl zvýšit vedení hostů Kouba, který obešel gólmana, ale z úhlu trefil jen tyč prázdné brány. To naštěstí nemuselo Chelčice mrzet. Machnyk odebral míč obránci Vacova a předložil míč přesně Šáchovi, který zakončil technickou střelou k pravé tyči – 0:2.

V druhém poločase mohl na rozdíl tří gólů navýšit Kouba, ale samostatný unik nezvládl zakončit. Domácí se nevzdávali a tlačili se do pokutového uzemí. Chelčice bránili velké množství rohů a standartních situací, ale obrana vše pokryla. Od tlaku Vacova pomohla hostům červená karta, kterou dostal v 74. minutě Čtvrtník, který si po skluzu na Jakše připsal druhou žlutou kartu. Vacov i tak mohl snížit, ale v zakončení mu nebylo v neděli přáno. Chelčice si tak připsaly druhou výhru v posledních třech zápasech a alespoň na čas se dostaly do trochu klidných vod.

Sponzoři a partneři FK Chelčice